БІБЛІОТЕКА

У нашому інформаційному центрі - бібліотеці Охтирської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5 імені Р.К. Рапія створені умови, які стимулюють самоосвіту і саморозвиток особистості дитини, потреби в самостійному пошуку, відборі та використанні інформації, умінні критично оцінювати, в опануванні основ інформаційної культури. Усе це сприяє інформаційній підтримці шкільної програми, активізації навчальної діяльності.
Шкільна бібліотека – це яскравий маяк у величезному освітницькому океані, до якого поспішають читачі, щоб доторкнутися до потаємних глибин мистецтва і дістати невідомі для них перлини мудрості минулих поколінь.
Бібліотека – це світ відкриттів, світ творчості, де формується читач–творець. Робота шкільної бібліотеки надзвичайна багатогранна.
Учителі, учні, батьки з надією відкривають двері інформаційного центру – бібліотеки, щоб знайти в друкованих документах цінну інформацію. Зробити цю інформацію доступною для всіх читачів – завдання бібліотекаря, вона працює в багатьох напрямках, одним із яких є робота по виховання кожного учня школи поваги і любові до книги.
Нестандартні бібліотечні заходи дають можливість зацікавити дітей доброю книгою і іншими культурними надбаннями людства.

Творчий підхід у оформленні книжкових виставок – пошук нових інноваційних форм роботи з книгою

Популяризація книги, літератури шляхом книжкових виставок була і залишається одним із головних завдань шкільної бібліотеки.
Кожну книжкову виставку бібліотекарі разом з учнями-активістами бібліотеки намагаються оформити нетрадиційно, творчо, з фантазією, завдяки деяким дизайнерським прийомам, щоб вона не залишилася поза увагою читачів. Корисним доповненням виставок є природний матеріал ікебана, свічка, вишивки, малюнки, кондитерські вироби зроблені руками дітей, цікаві запитання, завдання, кросворди. Враження від виставки складається перш за все від обкладинок книг: наскільки вони яскраві, привабливі, наскільки вони підкреслюють і розкривають тему.
Тихим кроком ступала осінь по сторінках книжок на виставці-ікебані.
Книги, представлені на виставці оспівували осінь – прекрасну пору року, яка надихала письменників і поетів на написання віршів, казок, оповідань для дітей. Букетик осінніх квітів яскравого фізаліса і червоної калини розповідав про красу рідної природи. Книги ніби притулилися до розфарбованих у всі відтінки жовтого й червоного кольорів гілочок з осіннім листячком. Природа на сторінках дитячих книжок ніби причаїлася, чекаючи зимових холодів, запрошуючи читачів зазирнути в цікавий світ осіннього різноманіття віршів, казок, загадок, оповідань. Ця виставка-ікебана додавала до інтер’єру бібліотеки художнього виразного вигляду, підсилювала естетичну ауру.

Виставка-ікебана:
«Вчора ще дзвеніли коси
В гаї на лужку
Нині ж там стоїть вже осінь
В жовтім кожушку.
Я до неї у долину вибіг із воріт.
Придивився: це вже калина
В золоті стоїть»
<<-  [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ]  ->>