Зберегти книги в доброму стані, своєчасно їх відремонтувати допомагає гурток «Лікарня Айболита», до складу якого входять учні 4–Б класу.
Перш ніж приступити до навчання, бібліотекар розповідає їм про історію книги й палітурної справи, про елементи книги й сучасну техніку книгодрукування. Діти знайомляться з інструментами, якими вони будуть користуватися, з правилами техніки безпеки та підтримання належного порядку на робочому місці, зразками відремонтованих книг.
На заняттях бібліотекар поновлює навчальний процес, робить його більш цікавим. Це змагання на кращу обгортку, виготовлення саморобних книжок з власними малюнками, вікторини, організація книжкових виставок і виставок відремонтованих книг.
У роботі з дітьми бібліотекар активно використовує ігрові елементи. Для «лікування хворих» підручників, книг потрібні «хірургічні» інструменти, «Ліки» - ножиці, голки з нитками, клей, клаптики тканини, бинт, картон, папір. «Хірурги» ставлять діагнози «хворим» книгам: «травма обкладинки», «захворювання внутрішніх органів» (розпалися сторінки). Складні «операції» по ремонту виконують «лікарі», а «хірургічні сестри» їм допомагають.
У гуртку діти не тільки «лікують» книжки, але й вчаться їх любити, пізнавати історію книги, розвивати естетичні смаки, дізнаються, скільки коштують шкільні підручники й з більшою повагою ставляться до праці людей, які їх створюють.
У результаті спільної роботи педагогічного колективу школи, бібліотеки, батьків, підвищився рівень культури читання, впроваджуються нові інноваційні форми роботи, значно зросла активність бібліотеки в наданні допомоги у навчально–виховному процесі.
Тож хай бібліотека залишається для всіх і для кожного справжнім другом, мудрим порадником, джерелом знань і дорогоцінним скарбом – скарбом Слова. В.О. Сухомлинський зазначав, що людина, для якої книжка уже в дитинстві стала такою необхідною, як скрипка для музиканта, пензель для художника, ніколи не відчує себе обділеною, збідненою, спустошеною.
<<-  [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ]  ->>