Багато творчих і талановитих педагогів написали свої сторінки в історії школи, залишили незабутній слід у душах своїх вихованців. Серед них Лашкіна Світлана Олексіївна – заступник директора з виховної роботи з 1987 по 1994 рік. Багато нових починань на її рахунку. Виховну роботу вона здійснювала на принципах демократизму, вільного розвитку особистості, звільнення її від страху, невпевненості, авторитарності та бюро- кратизму. Вона була першовідкривачем у школі днів самоврядування, творчих звітів, КВК між учнями та вчителями.


Добру згадку про себе в стінах школи залишила чудовий педагог, прекрасна людина Самотєєва Галина Михайлівна, яка була заступником директора з НВР з 01.09.1992 по 01.09.1995 рік.

Системний підхід до роботи, конструктивність, вибір найефективніших шляхів розв’язання проблем, широке використання творчих, нестандартних форм і методів роботи, постійний пошук нових перспективних напрямів педагогічної діяльності, уміння проводити швидкий і точний психологічний аналіз ситуацій, впевненість у своїх діях і вчинках – це далеко не повний перелік якостей, властивих Галині Михайлівні.


З 1990 по 2005 рік заступником директора з НВР працювала Волобуєва Катерина Василівна, математик за фахом, високо- кваліфікований спеціаліст, учитель - методист. Її постійно бачили з олівцем біля розкладу, який завжди працював як чітка система, організовуючи роботу 56 класів, що навчалися у дві зміни. Катерина Василівна викладала в профільних класах з поглибленим вивченням математики та фізики. 86% її учнів поступали до вищих навчальних закладів, де ці предмети були головними.


Великою любов’ю серед учнів користу- валася Голозубова Лідія Дмитрівна – заступник директора з виховної роботи з 1994 по 2004 рік. Вона запалювала своєю енергією дітей і вчителів, була організатором спільних конкурсів «Учитель - учень». Під її керівництвом проводилися цікаві вечори відпочинку, КВК, капусники, різноманітні екскурсії, поїздки в театр. Але особливе місце в педагогічному житті Лідії Дмитрівни займала робота з важковиховуваними дітьми. Вона мала особливий дар спілкування й позитивного впливу на них. Використовуючи власний досвід, Лідія Дмитрівна розробила програму «Формування й розвиток особистості на основі всебічної педагогічної підтримки».


Коваленко Тетяна Валентинівна – педагог–новатор, спеціаліст вищої категорії, старший учитель. Займала посаду заступника директора з НВР з 01.09.1995 по 25.05.2000 року. В даний момент викладає хімію. Тетяна Валентинівна непомітно, але цілеспрямовано працює над формуванням кожної особистості, опановує проектні технології, які розвивають колективну творчість, відповідальність за рішення, сприяють розвитку креативного мислення. У старшій школі вона робить акцент на самостійну дослідницьку діяльність із використанням інформаційних технологій; посилює диференціацію навчання та його індивідуалізацію. Велику увагу приділяє роботі з обдарованими дітьми, підготовці їх до предметних олімпіад, участі в теоретичних та практичних семінарах.


«Школа – це тонкий і чутливий музичний інструмент, який творить мелодію людської гармонії, що впливає на думку кожного вихованця, але творить лише тоді, коли цей інструмент настроєний.»

В. Сухомлинський

Школа завжди пишалася доброзичливою атмосферою, яка панує у відносинах між учнями, батьками та вчителями. Школа непомітно, але виразно формує саму особистість. Дух школи складається з багатьох компонентів, але насамперед, це дух співпраці, дух високих стандартів, дух радощів життя та спільних перемог.

«Учителем школа стоїть», - так стверджують мислителі.

Школа №5 багата своїм високопрофесійним, творчим і невтомним педагогічним колективом. Головне кредо діяльності колективу завжди можна було вмістити в одне слово «пошук», а саме:

  • пошук нових методик викладання;
  • пошук інноваційних технологій;
  • пошук обдарованої, творчої і здібної молоді;
  • пошук досягнення результативності.